GamePro

Xbox Haziran güncellemeleri yayınlanıyor

By

on

Microsoft, Xbox One ve Xbox 360 güncellemelerinin tüm dünyaya bu haftadan itibaren yayınlanacağını duyurdu. Bu güncellemeyle birlikte Xbox One kullanıcıları harici depolama imkanı bulacak, SmartGlass ile daha iyi bir entegrasyon sağlayacak ve Xbox Live’da gerçek isimlerini kullanabilecekler.

Harici depolama özelliği, oyuncuların sisteme iki harici disk bağlayabilmesine olanak sağlayacak, böylece konsolun oyun, medya ve uygulamalar için daha fazla yeri olacak. Bu da başka birinin cihazında oyun oynarken büyük fayda sağlayacak.

Ek olarak, Xbox One oyuncuları artık, arkadaş listelerindeki kişilerle gerçek isimlerini paylaşma imkanını bulacaklar. Bu uygulama, Microsoft’un, PS 4 için benzer bir uygulama yapan Sony’e yetişme çabası olarak düşünülüyor. Yakın arkadaşların birbirlerini kolaylıkla bulabilmesinin dışında, gerçek isim özelliği yabancı insanların da olumsuz davranışlar sergilemesini engelleyecek.

Bu güncellemeyle birlikte, Xbox One ve Xbox 360’ta bulunan eğlence uygulamaları için Xbox Live Gold üyeliği zorunluluğu da ortadan kalkacak. 180’den fazla oyun, video hizmeti, spor uygulamaları ve Microsoft uygulamaları daha fazla kullanıcıya açılacak.

Microsoft’un yaptığı son açıklama ise, bu ay Xbox Live Gold üyelerine verilecek ücretsiz oyunlar oldu. Haziran ayında üyeler Max: The Curse of Brotherhood ve Halo: Spartan Assault oyunlarını ücretsiz olarak indirebilecekler.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir