GamePro

Twitch saldırı aldı, tüm parolalar sıfırlandı

By

on

Türk kullanıcıların da yakından tanıdığı Justin.tv’nin kapatılmasının ardından 2011 yılının Haziran ayında oyuncular için ortaya çıkan Twitch.tv, son yıllarda eSpor etkinliklerinin de artmasıyla inanılmaz bir yükselişe geçti. Özellikle büyük League of Legends, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive gibi oyunların turnuvalarını her hafta yüz binlerce insan izlerken, kendi oyunlarını izleten oyuncular da bağışlar ve abonelikler üzerinden önemli bir gelir elde edebiliyor.

Tabii ki yükselişe geçen her başarılı işte olduğu gibi Twitch’in de kuyusunu kazmak isteyenler var. 5mid sitesinin haberine göre, Twitch.tv’ye yapılan saldırıyla birlikte kullanıcıların bilgileri çalındı. Önceki gün yapılan saldırının ardından bazı Twitch kullanıcılarının siteye verdiği tüm bilgilerin ele geçirilmiş olabileceği söylenirken, bu kullanıcılara özel bir e-posta atılarak durumdan bilgilenmeleri sağlandı. Twitch tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde:

“Size, bazı Twitch kullanıcı hesap bilgilerine izinsiz bir şekilde erişim sağlanmış olabileceğini bildirmek amacıyla bu maili gönderdik. Erişim sağlanan bilgiler içerisinde Twitch kullanıcı adınız, e-mail adresiniz, şifreniz, siteye girdiğiniz son IP adresi, isminiz, soy isminiz, telefon numaranız ve adresiniz gibi bize verdiğiniz bütün bilgiler yer alıyor olabilir.

Güvenliğiniz için sizin şifrenizi ve yayın anahtarınızı sıfırladık. Ek olarak, hesabınızı Twitter ya da Youtube hesabınızla ilişkilendirdeysiniz, bu işlemi de iptal ettik. Tekrardan Twitch hesabınıza girdiğinizde sizden yeni bir şifre edinmeniz beklenecek. Eğer uygun olursa, şifrenizi değiştirdikten sonra Twitter ve Youtube hesablarınızla tekrar ilişkilendirme yapabileceksiniz.

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özürlerimizi sunarız.”

2013 yılında da benzeri bir saldırıyla karşılaşan Twitch, yine tüm kullanıcılarından parolalarını sıfırlamalarını istemişti. Şu an için Twitch’e giriş yapmak istediğinizde direkt olarak parola sıfırlama ekranına yönlendiriliyorsunuz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir