GamePro

Türk yapımı bulmaca oyunu Shapes

By

on

İstanbul merkezli Astronot Games’in ilk oyunu Shapes yayınlandı. İki ortağın kurduğu şirket, ilk oyunu ile pazara sağlam bir giriş yapmış görünüyor.

Kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen ve dünya standartlarında çok sayıda kaliteli uygulama çıkaran Türk firmalarının en yeni üyelerinden Astronot Games’in ilk oyunu Shapes, aynı türdeki diğer oyunlardan kendini ayırmayı başarmış.

Türkçe’ye ek olarak İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Almanca ve Fransızca dillerinde oynamanın mümkün olduğu oyunda, 5×5’lik bir tabloda bulunan farklı şekilleri eşleştirerek patlatmak gerekiyor. Ancak bunu diğer oyunlardaki gibi değil, mevcut tablodaki satır ve sütunları sağa veya sola hareket ettirerek yapıyoruz. Eğlenceli ve farklı bir oyun deneyimi sunan Shapes’te Facebook ile bağlanıp arkadaşlarınızla yarışmak da mümkün. Bunun dışında diğer oyunlarda sıklıkla gördüğümüz gibi yeni can için bekleme süresi, davet gönderme veya parayla satın alma gibi faktörler Shapes’te bulunmuyor. Yalnızca zamana karşı veya hamleli oyun seçenekleriyle, kaliteli bir bulmaca vadediliyor.

Shapes Android ve iOS platformu için yayınlandı ve iki platformda da ciddi şekilde beğeni topladı. Daha çok Türk firmasının daha çok böyle kaliteli uygulamalar çıkarmasını ümit ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir