GamePro

Türk ekibi Dark Passage, LoL Dünya Kupası’nda

By

on

2012 yılında kurulan Dark Passage League of Legends ekibi, bu yıl 10.000 kişinin yerinde izlediği Türkiye Finali’nde şampiyon olarak Gamescom’da düzenlenen International Wild Card turnuvasına katılmaya hak kazanmıştı. Gruplarda Okyanusya server’ından gelen Legacy ve Rusya server’ından gelen Russian Force takımlarıyla karşı karşıya gelen Dark Passage takımı, 3 zafer 1 yenilgi ile grubu 1. tamamlayarak 2. olan Legacy Gaming takımıyla bugün 5 maçlık bir seri oynadı.

Dün oynanan grup maçlarında sadece ilk maçında, oyuna iyi başlamalarına rağmen Legacy Gaming’e yenilen Dark Passage takımı, bugün oynadığı seriyi 3-0 gibi ikna edici ve dominant bir oyunla kazanmayı başardı. Bu başarı ile Wild Card’ı cebine atan Dark Passage, Eylül ayında Güney Kore’de  düzenlenecek League of Legends Dünya Kupası’na katılma hakkını kazandı.

2013 yılında da Wild Card turnuvasına katılan ama gruplarda başarısız olan Dark Passage, bu sene gösterdiği muazzam performansla League of Legends Dünya Kupasına katılmaya hak kazanan ilk Türk takımı oldu.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir