GamePro

Steam yayınları, Twitch’e rakip oluyor

By

on

Dün gece itibariyle yayınlanan Steam güncellemesiyle birlikte, daha önce beta sürümde bulunan yayın yapma özelliği tüm kullanıcılara geldi. Toplam 72 MB civarında olan güncellemeyi yaptıktan sonra artık tüm Steam kullanıcıları, direkt olarak program üzerinden yayın yapabilecek.

5Mid sitesinin haberine göre, Valve geçtiğimiz senenin son günlerinde tüm oyuncuların arkadaşlarının ya da kendi oyunlarının yayınlarını yapabileceği bir canlı yayın özelliğini Steam’e kazandıracaklarını duyurmuştu. Şu an bu yayın özelliğini kullanmak için yapmanız gereken tek şey ise Steam’i güncellemek ve herhangi bir oyunda bulunan arkadaşlarınızdan birinin ismine sağ tıklayıp “Oyunu İzle” seçeneğine yönelmek. Eğer arkadaşınız da kabul ederse oynadığı oyunu siz aynı oyuna sahip olmasanız da izleyebileceksiniz.

steam yayınlar

Ek olarak Steam arayüzündeki Topluluk sekmesinin alt tarafına yeni bir “Yayınlar” sekmesi eklenmiş. Bu sekmeye tıklayarak da o an için en çok seyircisi bulunan Steam yayınlarını görebiliyor ve izlemeye başlayabiliyorsunuz.

Yine de hizmetin hâlâ beta adı altında çalıştığını hatırlatalım. Daha ilk gününden Steam yayınlarından bir patlama beklemek makul olmazdı diye düşünüyoruz. Twitch’in hakimiyetinde bulunan bu oyun yayınları konusunda Steam’in neler başarabileceğini ise zaman gösterecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir