GamePro

Steam oyunları Android ve iOS cihazlarda oynanabilecek

By

on

Steam yeni uygulamasıyla brilikte PC oyunlarını mobilde oynama imkanı sunuyor. Steam Link adı verilen uygulamayla kullanıcılar PC’deki oyunlarını Android ve iOS platformları üzerinde oynayabilecek. 

Uygulama internet üzerinden PC’nizde bulunan Steam oyunlarını akıllı telefonunuza yansıtmaya yarıyor. Yani Steam’de bulunan PC için çıkarılmış bir oyun tam anlamıyla iOS ve Android platformlarına gelmiyor. Bu uygulama sadece internet üzerinden bilgisayarınızdaki oyunu mobil cihazlara yansıtmaya yarıyor.

21 Mayıs’ta kullanıcılarla buluşması beklenen Steam Link uygulaması için telefonunuzu bilgisayarınıza 5GHz kablosuz ağ ya da ethernet yoluyla bağlamanız gerekiyor. Haliyele bağlantı ne kadar güçlü olursa o kadar sorunsuz bir oyun deneyimi yaşıyorsunuz. Yani bu da demek oluyor ki bilgisayarınızdan uzakta bir yerde, toplu taşıma ya da dışarıdayken telefonunuz üzerinden Steam kütüphanenizdeki oyunları oynayamayacaksınız. Tabi gelecekte bu teknoloji ne seviyeye gelir bilemeyiz.

Steam Link uygulamasıyla birlikte akıllı telefonunuzun desteklediği üçünü parti kontrol cihazları kullanılabilecek. Aksi halde PC platformundaki oyunları mobilde oynayabilmek bir hayli sıkıntılı olurdu.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir