GamePro

PUBG’nin son yaması problemlere sebep oldu

By

on

Dünya’nın aynı anda en çok kişi tarafından oynanan oyun rekorunu elinde bulunduran PUBG için yayınlanan son güncellemesi ortalığı karıştırmasının ardından en kısa sürede geri çekildi.

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) için yayınlanan son güncellemede, oyuncuların uzun zamandır şikayetçi olduğu hile konusunda ekstra bir güvenlik niteliği taşıyordu. Ancak güncellemeyi yükleyen oyuncuların büyük bir kısmı oyunu çalıştıramazken, çalıştırabilen oyuncular ise performans açısından büyük çaplı bir  düşüşü yaşadığını bildirmeye başladı.

Yaşananların farkına varan PUBG Corporation, kullanıcılara kısa sürede geri dönüş yaparak sorunun kaynağını bulmaya çalıştıklarını belirtti. Bununla birlikte işlerin beklendiği şekilde ilerlememesi sebebiyle güncellemeyi geri çekmek zorunda kaldıklarını ve oyunculara yaşatmış oldukları zor anlar sebebiyle kullanıcılarından özür dilediler.

PUBG Corporation tarafından yapılan açıklamanın ardından küçük bir yama yayımlanarak bir önceki güncelleme oyundan kaldırıldı. PUBG Corporation yetkilileri, yamanın yeniden aktif hale geleceğini ancak problemlere sebep olan hataların önüne geçilmesi için zaman gerektiğini de vurguladı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir