GamePro

PS4 Pro’nun rakibi yolda

By

on

Microsoft yeni Xbox modeli “Project Scorpio” ile oturma odalarımıza girmek istiyor.

Microsoft’un yeni Xbox modeli “Project Scorpio” içinde adeta bir canavar saklıyor desek yeridir. Merkezi işlem biriminde 8 özel x86 çekirdek bulunacak sistemde 1.172 Mhz hızında çalışan 40 özelleştirilmiş hesaplama birimine sahip özel bir grafik ünitesi net olarak 2.3 Ghz hızına erişebilecek. “Project Scorpio” içinde 12 GB’lık GDDR5 RAM ile birlikte 1 TB’lık dahili hafıza bulunacak. 2.5 inçlik sabit sürücü ile birlikte 4K UHD Blu-Ray optik sürücü de cihaz üzerinde yer alacak.

Bu donanım her oyun için aynı performansı göstermeyecek olsa da konsol gücü için umut vadeden bir gösterge olabilir. Eğer Microsoft yazılım yelpazesiyle sunduğu performans seviyesinin benzeri bir performans sergilerse; Sony’nin PS4 ve PS4 Pro’da elde ettiği başarıyı yakalamayı düşünebilir.

“Project Scorpio” içinde de Xbox One S’de de görmüş olduğumuz güç kaynağı bulunacak. Aynı şekilde Dolby Atmos ve Hololens ekibi tarafından geliştirilen HRTF desteği de yer alacak. “Project Scorpio”, sanal gerçeklik gözlüğü desteği de verecek ancak Microsoft bu konu hakkında detaylı bilgi vermedi.

Microsoft, projenin son halini Haziran ayında Los Angeles’ta gerçekleşecek olan E3 fuarında göstermeye söz verdi. Son olarak “Project Scorpio”, 499 dolar civarında bir fiyat ile satışa çıkacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir