GamePro

Portal, Nvidia ile Android’e geliyor

By

on

Valve’ın 2007’de çıkardığı tek kişilik efsane oyunu Portal, Nvidia’nın PC oyuncularının mobil cihazlarında da “gerçek” oyunların tadını çıkarabilmesi için kurduğu Nvidia Shield ile Android’e geliyor.

Tam çıkış tarihi verilmese de, Nvidia oyunun yakın zamanda çıkacağını ve Shield destekli yüzlerce Android oyununun arasına katılacağını belirtiyor. Yani Nvidia yeniden bir Android sürümü geliştiriyor, basit bir şekilde mevcut Shield’a oyunu kazandırmıyor. Valve’den Doug Lombardi, Nvidia’nın Shield ile oldukça güçlü ve eşsiz bir cihaz yarattığını söylerken, şirketlerin uzun süredir başarılı bir ortaklığı olduğunu ve Portal’ın Shield’a gelmesini sabırsızlıkla beklediklerini belirtiyor.

Nvidia Shield, kaliteli bir oyun cihazı olarak öne çıkıyorancak Portal’ın da yayınlanmasıyla birlikte akıllarda bir soru beliriyor: Portal yüm Android cihazlara uyumlu yapılabilir mi? Bu sorunun cevabı şimdilik bulunmasa da, kontrollerin nispeten zor olacağını tahmin etmek güç değil ancak oyuncuların bunu pek de dert edeceğini düşünmüyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir