GamePro

PES 2019 çıkış tarihi belli oldu

By

on

Konami’nin popüler futbol serisi Pro Evolution Soccer 2019’un çıkış tarihi duyuruldu. Oyun 28 Ağustos 2018’de ABD’de 30 Ağustos 2018’de ise Avrupa’da satışa sunulacak. 

Son zamanlarda Fifa’y karşı rekabette geri kalan ve popülaritesini yitiren PES serisi yeni oyunu için erken duyuru yaptı. Ağustos’un sonunda PC, Xbox One ve PlayStation 4 için piyasaya sürülecek oyun, destekleyen platformlarda 4K HDR özelliği sunacak. Yani PC ile birlikte Xbox One X ve Playstation 4 Pro modellerinde bu özellik kullanılabilecek demek oluyor.

PES 2019’da MyClub modu yenilenecek. Oyuna FIFA’daki haftanın oyuncusu, ayın oyuncusu gibi özel futbolcu versiyonları eklenecek. Yeni şut ve pas animasyonları ve 11 farklı özel hareket de PES 2019 ile gelecek yenilikler arasında. Ayrıca yeni lig lisanları ve gerçekçi transfer sistemiyle de Master League’in geliştirilmesi bekleniyor.

PES 2018’den sonra UEFA’nın Şampiyonalar Ligi lisansını da kaybeden Konami’nin PES serisini 2019’da nasıl bir hale sokacağı merak konusu. Fifa 2013 senesinden beri arayı her geçen yıl biraz daha açarken PES bir dönem oturduğu zirve koltuğundan oldukça uzakta.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir