GamePro

NVIDIA, yeni canavarı GTX Titan X’i duyurdu

By

on

NVIDIA, her yıl düzenlediği GPU Teknolojileri Konferansı’nın 2015 ayağında en yeni grafik teknolojilerini duyurdu. Etkinliğin bombası ise yepyeni grafik kartı, GTX Titan X oldu.

NVIDIA’nın yeni amiral gemisi GeForce oyuncu ekran kartı olan GTX Titan X, bugünden itibaren 999 dolarlık satış fiyatıyla ABD’deki raflardaki yerini almaya başladı.

Maxwell GPU mimarisi üzerine geliştirilen Titan X, bu mimari ile birlikte işlemcisinden iki kat fazla performans alırken, yine iki kat daha fazla güç tasarrufu sağlıyor. Yeni grafik birimi, 2072 işlemci çekirdeği ve 12 GB RAM’i sayesinde 7 teraflop değerinde performans sunuyor.

Sonuç olarak da, NVIDIA GTX Titan X, Middle Earth: Shadow of Mordor oyununu en yüksek ayarlarda 4K çözünürlükte oynarken 40 FPS gibi muazzam bir sonuç veriyor. Şirketin Eylül ayında tanıttığı GeForce GTX 980, aynı oyunu aynı ayarlar ile 30 FPS’de çalıştırabilmişti.

Şu an için dünyanın en güçlü grafik birimi olan Titan X’in ülkemizde ne zaman ve nasıl bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı bilinmiyor. Ancak oyun meraklılarını ciddi şekilde tatmin edecek bu kartın çok cepler yakacağını da söyleyebiliriz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir