GamePro

Nvidia, dünyanın en gelişmiş ekran kartlarını tanıttı

By

on

Oyunlar için büyük bir ilerleme kaydeden NVIDIA, Maxwell yonga mimarisini temel alan ilk üst düzey ürünleri GeForce GTX 980 ile 970 grafik işlemcileri tanıttı. Üstünperformans sunan yeni GPU’lar, yeni grafik yeteneklerinin yanı sıra önceki nesle kıyasla iki kat enerji verimliliği sunuyorlar.

Maxwell, Kepler’in ardından şirketin 10. nesil GPU mimarisi. Yeni nesil oyun motoru olan Maxwell, görsel bilişimdeki en karmaşık aydınlatma ve grafik sorunlarından bazılarını çözüme kavuşturuyor. Yeni Voxel Global Illumination (VXGI) teknolojisi, oyunlara yönelik grafik işlemcilerin ilk kez gerçek zamanlı dinamik global aydınlatma yapabilmelerini sağlıyor. Işık, oyun ortamıyla gerçeğe daha uygun etkileşime girdiği için sahneler çok daha gerçekçi hale geliyor, böylece oyunseverler kendilerini sahnenin içinde hissediyorlar.

Çok kare örnekli kenar düzeltme (multi-frame sampled anti-aliasing / MFAA), dinamik süper çözünürlük (DSR), VR Direct ve enerji verimliliği yüksek tasarım gibi çeşitli yeni teknolojiler sayesinde Maxwell tabanlı GTX 980 ile 970 GPU’lar, kareleri kendi sınıflarındaki tüm diğer grafik işlemcilerden daha yüksek doğruluk oranı ile daha yüksek saat hızlarında, daha düşük güç tüketimi ile işleyebiliyorlar.

“Oyuncularımızdan ilham alan ve 3D grafik alanındaki en iyi uzmanlar tarafından yaratılan Maxwell yıllardır geliştiriliyordu”, diyor NVIDIA’nın kurucu ortağı ve CEO’su Jen-Hsun Huang. “Olağanüstü performansı, verimliliği ve teknolojileri ile geliştiricilere en iyi işlerini ortaya koyma olanağı sağlayacak ve dünya çapında tüm oyunseverleri memnun edecek.”

NVIDIA GeForce GTX 980 ve GTX 970 GPU’lar ASUS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point of View ve Zotac gibi dünyanın önde gelen eklenti kartı tedarikçileri tarafından satışa sunuldu. Katılan ortaklar bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Fiyatın GTX 980 için KDV dahil 1.729 TRY’den, GTX 970 içinse KDV dahil 1.019 TRY’den  başlaması bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir