GamePro

Nintendo, akıllı telefonlara oyun yapacak

By

on

Yıllar boyunca kendi dünyasında sıkışıp kalan ve mobilden olabildiğince uzak durmaya çalışan Nintendo, geçtiğimiz Mart ayında bu pazara gireceğini duyurmasının ardından bugün de mobil oyun planlarını açıkladı. İlki bu sene sonunda olmak üzere, Japon oyun şirketi 2017 senesinde kadar toplam 5 farklı mobil oyun çıkaracak.

Nintendo CEO’su ve yönetim kurulu başkanı Satoru Iwata, “Küçük bir rakam olduğunu düşünebilirsiniz ancak amacımız her oyunu hit denilen seviyeye yükseltmek. Nintendo olarak çıkardığımız her oyunu, piyasaya çıkış tarihinden sonra çok uzun yıllar daha desteklemek ve geliştirmek istiyoruz. Bu şekilde düşünüldüğü zaman beş oyun hiç azımsanacak bir sayı değil ve akıllı cihaz sektörüne ne kadar ciddi hedeflerle girdiğimizin de göstergesi niteliğinde.” diyerek Nintendo’nun istekliliğini vurguladı.

Bunun dışında sorulan bir soruya cevap veren Iwata, Nintendo’nun mevcut oyunları akıllı telefonlara uyarlamayacağını söyledi: “Oldukça popüler olan oyunlar düşünüldüğünde bile, tüketici oyunun kalitesinden emin olmadığı sürece başarı ihtimali oldukça düşüktür. Ek olarak, hâli hazırda mevcut bir oyun sistemi için çıkarılan bir oyunu uyarlama yoluna gidecek olsaydık, akıllı cihazların oynayış standartlarının çok gerisinde kalırdık. Nitekim ikisi arasındaki iş modelleri de farklı olduğu için böyle bir hamleden olumlu sonuç beklemek yanlış olurdu.”

Nintendo CEO’sunun da en iyi oyunları yapmak için çalıştıklarını vurgulamasının ardından şirketin cebimize girecek oyunları için büyük bir beklenti oluştuğunu da söyleyebiliriz.

Recommended for you

0 Comments

  1. Oyuncu

    Mayıs 9, 2015 at 12:35 am

    Starfox Asault oyunundaki takip ile yapayzekali yepyeni bir Starfox ve F-Zero GX ‘in tarzinda bir F-Zero lazim bence

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir