GamePro

MSI’dan yeni oyun bilgisayarı

By

on

MSI’ın yeni grafik birimlerine sahip olan modelleri kullanıcı beğenisine sunulalı çok olmuyor. Durmak bilmeyen teknoloji bir yana, firma bu sefer yeni modeli GT72 Dominator ile karşımızda. Yenilenmiş görünümü ile daha ince ve zarif bir tasarıma sahip olan modelde ısınmadan dolayı ortaya çıkan sorunlar daha iyi bir soğutma sistemi ile giderilmeye çalışılmış. Önceki kasa modellemelerinden ders alınmış olacak ki MSI bu yeni modelde çift fanlı bir soğutma sistemi tercih etmiş. Ses düzeyinin nasıl bir yükseklikte olacağını bilmemekle beraber, MSI’ın yorumuna göre soğutma sisteminde büyük bir performans artışı kullanıcıyı bekliyor, zira fanlar neredeyse kasanın alt kısmını tamamen kaplamakta.

O büyük fanlar bir yana, daha az plastik tabanlı bilişim içeren GT72 cam yapımı palm rest bölgesi, güzel bir şekilde yerleştirilmiş multimedia tuşları ve ledleri ile genel olarak daha şık bir görünüme sahip. Ayrıca kasaya güç uygulandığında herhangi bir esneme de söz konusu değil. Alt tarafı büyük tek bir parça ile kapatılmış ve köşelerdeki yuvalarla sabitlenmiş olan modelde ayrıca ileride yapmayı planladığınız RAM veya depolama birimi değişimleri kolay bir hal alıyor. Az da olsa bu yeni model önceki nesle göre daha hafif ve daha ince. Büyüklüğünün 17inç olduğunu unutmamakla birlikte toplamda 3.5 kilo civarında tartıyor. Muhtemelen içinde bulunduracağı 880M model ekran kartı göz önünde bulundurulursa bu ağırlık pek de fazla değil.

msi gt72-1

Diğer modellerindeki gibi bu modelde de klavye SteelSeries tarafından tasarlanmış, yani ayarlanabilir aydınlatmalı ve kaliteli bir klavye kullanıcıları beklemekte. Ayrıca gene önceki modellerde bulunan Dynaudio ses sistemi değiştirilmemiş. Touchpad ve etrafında bulunan ışıklar ise az da olsa Dell’in Alienware modellerini andırıyor.

GT72’ nin içinde  ise son nesle ait yeni parçalar bulunmakta. 1080p çözünürlükte bir ekrana sahip olan modelde opsiyonel olarak NVIDIA 870M veya 880M kullanılabilecek. Model ek olarak Intel’ın yeni çıkaracağı çipsete de uyumlu olacak. MSI laptoplarında sıkça gözlenen başka bir özellik olan RAID özelliği bu modelde 4SSD’yi bünyesinde bulunduran Super RAID 3 ilegeri dönecek. İnternet bağlantısını iyileştirmek ve oyun içindeki internete bağlı gecikme oranını düşürmek için ise Killer DoubleShot Pro ve 802.11ac Wi-Fi birimleri bulunuyor.

Yakın zamanda çıkması beklenen modellerin 2.499 ve 2.899 dolardan piyasaya sürülmesi bekleniyor. MSI yeni çıkan çipsetleri ve farklı konfigürasyonları da eklemeyi planlıyor. Yani şu an için beklemek en iyisi.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir