GamePro

Microsoft’un E3 karnesi

By

on

E3 2014’ün ilk basın toplantısını gerçekleştiren Microsoft, etkinliğe “oyun, oyun, oyun…” diyerek başladı. Bu sözünü tutan şirket, Call of Duty, Forza ve Halo serilerini de içeren çok sayıda oyun tanıttı. Xbox One kullanıcılarının büyük bir gün yaşamasına sebep olan Microsoft’un E3 2014’te duyurduğu tüm oyunları derledik.

Call of Duty: Advanced Warfare

Titanfall’un dünyası sizin için çok uzak bir gelecekse, Call of Duty serisinin en yeni oyunu, Call of Duty: Advanced Warfare size göre olabilir. Microsoft’un E3 konferansında oyunun ne zaman çıkacağına dair net bir bilgi verilmese de, geleceğin savaşının nasıl olacağı net bir şekilde gösterildi. Holografik silah okumalar, sihirli uçan bombalar, jetpack’ler, geleceğin tankları ve geliştirilmiş asker zırhlarıyla yepyeni bir savaş bizi bekliyor.

Forza Horizon 2

Forza 5’i severek oynayan Xbox sahiplerindenseniz, Forza Horizon 2 pistiniz hazır. Xbox’a özel yarış oyunu, 30 Eylül’de çıkacak ve Forza 5 profilinize eklenecek sosyal tecrübe puanlarına ek olarak daha fazla araba ve pist sunacak.

Evolve

Left 4 Dead’in yapımcılarından, geleceğe ait takımlı nişan oyunu Evolve da Microsoft’un duyurduğu oyunlar arasında. Xbox One sahipleri, özel indirilebilir içeriğe ek olarak oyunun betasına sonbaharda kavuşacak.

Assassin’s Creed: Unity

Tek başınıza bir katil olarak oynadığınız Assassin’s Creed serisinden sıkıldıysanız, bu oyun sizin için geliştirilmiş. Fransız İhtilali dönemini konu alacak olan Assassin’s Creed: Unity’de üç kişiye kadar oluşturacağınız gruplarla, özgürleştirici cinayetler işleyebileceksiniz.

Dragon Age: Inquisition

Dragon Age serisinin en yeni oyunu Inquisition ile, fantastik dünyada artık dev yaratıklar, örümcekler ve muhteşem bir çevre bulunacak. Microsoft oyundaki birçok detayı görmemizi sağlayan bir fragman yayınladı ve oyunun indirilebilir içeriğinin de ilk olarak Xbox’a çıkacağını vurguladı.

Sunset Overdrive

Sekiz oyuncuya kadar ortak oyun desteği bulunan, Sunset Overdrive, renkli ve eğlenceli bir serbest nişancılık deneyimi vadediyor. Bakıldığında garip görünen, bir miktar da saçma gelebilecek bu oyunun oldukça eğlenceli durduğunu söylemeden edemeyeceğiz. Oyunun Xbox One’a özel olacağını da ekleyelim.

Fable Legends

Albion’u özlediyseniz, Fable Legends sizin için dönüyor. Serinin son macera oyunu, çok oyunculu bir deneyime odaklanmış durumda. Oyun yüksek derecede biçimlendirilmiş görseller ve kötü adam olarak oynama imkanı sağlıyor. Multiplayer beta sürümü sonbaharda çıkacak olan Fable Legends’in beta sürümünü almak için buraya bakabilirsiniz.

Ori and the Blind Forest

Yüksek kaliteli, çok özellikli oyunlar ilginizi çekmiyorsa, Microsoft’un sizin için de bir şeyler yaptığını söyleyebiliriz. Ori and the Blind Forest, çok güzel, sulu boyayla boyanmış bir 2 boyutlu platform oyunu. Tatlı, karanlık ve muhtemelen korkunç olabilecek oyun oldukça dikkat çekti.

Halo: The Master Chief Collection

Microsoft’un E3’te yeni Halo oyununu duyuracağı neredeyse kesindi ancak şirket durumu resmileştirerek tüm soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Halo: The Master Chief Collection, ilk 4 Halo oyununun yeniden düzenliyor ancak her oyunu orijinal motorunda tutmaya da decam ediyor. Yani her oyunu, ilk çıktığında nasıl oynadıysanız aynı şekilde deneyimleyecek, ancak daha iyi bir görüntü kalitesine sahip olacaksınız. Aynı zamanda 100’den fazla multiplayer haritası olan koleksiyon, 11 Kasım’da sunulacak. Ek olarak Halo 5’in multiplayer beta’sına da erişim imkanı sağlayacak.

Inside

Playdead’in Limbo’sunu beğendiyseniz, Inside da size göre olabilir. Yine Playdead imzalı Inside, şirketin yeni bulmaca oyunu. Oyunla ilgili pek fazla detay verilmedi ancak önümüzdeki yıl Xbox One için korkunç bir hapishanede bulmaca çözeceğimiz fikri bizi heyecanlandırmaya yetti.

Rise of the Tomb Raider

Lara Croft’un son macerasının ardından, seriyi devam ettirmeye karar veren Square Enix, bu sefer kahramanımızın sorunlarıyla baş etmesini ve maceraya atılmasını konu alıyor. Oyunda yine çok sayıda ok fırlatma, mezar yağmalama olacak ancak 2015 yazına kadar oynama fırsatı bulamayacağız.

The Witcher III: Wild Hunt

Gerald geri dönüyor ve bu sefer dev, açık bir alanda karşımıza çıkıyor. Tabii ki bu süreçte kocaman mitolojik yaratıklarla savaşıyor. Gösterilen demo çok sayıda aksiyon ile dolu olmasına karşın, dövüşlerden bir görüntü gelmedi. Oyun ilkbaharda satışa çıkacak.

Phantom Dust

Canlanmasını beklemediğimiz bir seriden, enteresan bir çıkış gerçekleştiren Microsoft, Phantom Dust’ı duyurdu. Aksiyon/strateji olarak öne çıkan oyun, ilk Xbox için çıkarılmıştı. Yeni oyunla ilgili pek bir detay verilmese de, iki büyücü arasındaki sihirli savaştan birkaç sahne gösterildi.

Tom Clancy’s The Division

Tom Clancy markasının her zaman sunduğu gerçekçi nişan deneyimi, serinin son oyunu The Division ile devam edecek. Geçtiğimiz yıl çok sayıda görüntüsü çıkan oyun, bu sefer ıssız tren istasyonları, holografik harita düzeni ve neredeyse yıkılmış Times meydanıyla karşımıza çıktı.

Scalebound

Dragon Age’de kendinize yetecek kadar mitolojik canavar bulamazsanız, Scalebound’a da bakabilirsiniz. Platinum Games’in son aksiyon serisi, pullu zırhı, kılıçları ve kulaklığa benzeyen garip bir başlığı olan okçunun, ejderhalarla savaşını anlatıyor.

Crackdown

Her şeyiyle yok edilebilen ortam, pikselli silahlar ve çok sayıda patlamasıyla birlikte Crackdown geri dönüyor. Henüz oyunla ilgili pek fazla detay verilmedi ancak geri dönen seride oyuncu kontrollü uçaklar, uzaktan patlamalar ve gökdelenleri patlatma gibi özellikler bulunacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir