GamePro

LoL Türkiye Finali’ni 10.000 kişi yerinde izledi

By

on

Türkiye’de bugüne kadar düzenlenen en büyük ve en kapsamlı eSpor organizasyonu olan League of Legends 2014 Türkiye Büyük Finali, Avea Woops Türkiye Resmi Ortaklığıyla 12 Temmuz tarihinde, Ülker Sports Arena’da gerçekleşti. Daha önce birçok büyük organizasyona imza atmış Ülker Sports Arena’da, 10.000’den fazla tutkulu taraftarın katılımıyla büyük final gerçekleştirildi. Organizasyonda 200’den fazla kişi görev alırken, 29 kamera ile de internetten canlı yayın yapıldı. Binlerce eSpor sevdalısının alandan, yüz binlerin ise internet üzerinden canlı olarak takip ettiği League of Legends Türkiye Büyük Finali’nin şampiyonu, rakibi Team Turquality’i 3-1’lik skorla mağlup eden DP.ByNoGame oldu.

LoL TBF 2014 (4)

League of Legends 2014 Sezonu Türkiye Şampiyonu’nu belirleyecek final serisinde rakipler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından lisanslandırılmış resmi sporculardan oluşan Dark Passage ve Team Turquality takımlarıydı. Takımların her ikisi de hem 112.000 TL’lik ödül havuzu, hem de Kore’de düzenlenecek 2014 Sezonu League of Legends Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanmak için tüm hünerlerini binlerce eSpor tutkunu önünde sergilediler. Bundan sonra finalist takım Gamescom’da Wildcard turnuvasında Rusya ve Avustralya şampiyonlarıyla karşılaşarak Dünya Şampiyona’sına katılmaya çalışacak.

12 Temmuz 2014 tarihinde tüm gün muhteşem bir atmosferde devam eden finalde katılımcılar, heyecanlı karşılaşmaları izlemenin ve eğlenceli aktivitelerle keyifli bir gün geçirmenin yanında, sürpriz hediyelerin de sahibi oldular.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir