GamePro

Kızlar da oyun oynuyor

By

on

Bilgisayar ve konsol oyunları bu güne kadar hep erkeklere özgü bir aktivite sanılırdı. Ancak oyun dünyası hızla değişirken ve teknoloji her yanımızı sararken, özellikle oyun konsolları sadece erkeklere hitap eden bir araç olmaktan çıkmaya başladı. Çevrenizde artık çok daha fazla bayanı oyun oynarken görmeniz mümkün. Ancak sanılanın aksine oyun tercihlerinden erkeklerden altta kalır yanları yok. Kullanıcılar her ne kadar daha naif oyunların tercih edildiğini sanıyor olsa da, n11.com tarafından yapılan araştırmaya göre kadınlar bol aksiyonlu ve vahşi oyunları tercih ediyorlar. n11.com’dan yapılan açıklamada, kadınların en çok Mortal Combat X oyununu tercih ve merak ettikleri, aynı zamanda bu oyunların kadınlar arasında son günlerde çok popüler olduğu belirtiliyor.
n11.com’un verileri doğrultusunda kadınların en çok tercih ettiği ilk 11 konsol oyunu listesinde ilk sırada Mortal Combat X geliyor. GTA V, Little Big Planet 3, Need for Speed Rivals ve The Last of Us oyunlarıyla devam eden listenin, erkeklerin sıklıkla oynadıkları oyunlarla benzerlik göstermesi, kadınların da oyun dünyasına en az erkekler kadar hâkim olduklarının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.
n11.com üzerinden kadınların en çok tercih ettiği 11 konsol oyunu:
1. Mortal Kombat X
2. GTA V
3. Little Big Planet 3
4. Need for Speed Rivals
5. The Last of Us
6. Tomb Raider Definitive Edition
7. Dying Light
8. Assassin’s Creed Unity
9. Dragon Age Inquisition
10. The Evil Within
11. Diablo 3 Ultimate Evil Edition

Şimdi akıllarda en büyük soru şu, bayanlar bu oyunları kendileri için mi alıyor, yoksa erkek arkadaşlarına mı hediye ediyor?

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir