GamePro

Hearthstone fanatiklerine özel Skype kanalı açıldı

By

on

Bu günden itibaren Hearthstone profesyonelleri, özel Skype kanalında, taktik ve stratejileri paylaşacak.

Bir zamanlar oldukça popüler olan IRC üzerindeki sohbet odaları zamanla yerlerini forumlara bıraktı. Şimdi Microsoft Skype ile eski konsepti Blizzard’ın popüler kart oyunu Hearthstone için geri getiriyor.

Resmi olarak Hearthstone: Heroes of Warcraft olarak adlandırılan Blizzard’ın popüler oyunu iki oyuncunun karşılıklı oynayabildiği, dijital kartlar koleksiyonuna dayanan bir oyun. Blizzard Nisan ayında Hearthstone oyuncu sayısının 50 milyona ulaştığını açıklamıştı ancak bir bunlardan kaç tanesinin aktif olduğu bilinmiyor.

Skype Hearthstone Akademisi adı verilen özel kanal Microsoft tarafından barındırılan ve bugüne kadar Hearthstone turnuvalarına ev sahipliği yapan e-spor sağlayıcı One Nation of Gaminger (ONOG) ile birlikte başlatılan bir grup sohbet kanalından oluşuyor.

Microsoft bu hamlesi ile Amazon’un Twitch ve Google’ın YouTube üzerinden elde ettiği oyun yayıncılığı pazarına küçük de olsa bir giriş yapmak istiyor. Microsoft’un yakın zamandaki bir diğer benzer çabası da canlı yayın hizmeti olan Beam’i Ağustos ayında satın almak olmuştu. Şu anda Twitch üzerinden yapılan yayınlarda kullanılan sohbet kanalları oyunculara nadiren değerli bir katkıda bulunuyor. Öte yandan Skype deneyiminin Hearthstone taraftarları için bilgi paylaşımına dayalı bir mekan olabileceği ve yararlı bilgiler sağlayacağını görmek ilginç olacak.

Skype’a göre, sohbet odasına Kolento, StrifeCro, Zalae ve Fr0zen gibi Blizzard turnuvalarında şampiyonluk elde eden büyük isimler katılacak. Bir Microsoft blog yazısına göre bu profesyoneller oyunculara hem Twitch yayınları hem de turnuvalar için koçluk ve danışmanlık verecek. Akademi’nin sonunda Microsoft akademiye katılan oyunculara antrenörleri ile birlikte bir turnuva için ev sahipliği yapacak. Ödül olarak Windows dizüstü bilgisayarlar ve Blizzard’ın Battle.net için hediye kartları verilecek.

Bu akademiye kaydolmak için Microsoft’un ücretsiz sohbet uygulaması olan Skype’a ihtiyacınız var. Sohbete katılmak için “GamingWithSkype” isimli hesabı arkadaş olarak eklemeniz ve sohbete katılmak için tek bir ileti göndermeniz yeterli olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir