GamePro

Google, Android ve iOS oyuncularını birleştirmek istiyor

By

on

Birçok Android oyunu için çevrimiçi özellikler sunan Google Play oyun hizmetleri, iOS’a genişliyor. Bu haftaki Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda Google’ın yaptığı açıklamaya göre, gerçek zamanlı çok oyunculu oyunların iOS işletim sistemine sahip cihazlarda da oynanması için çalışmalar yapıldığı söylendi. Geliştiriciler oyunlarıyla hizmete entegre olduklarında, Android ve iOS oyuncuları, birbirlerine karşı platformlar arası oynamalarına imkan sağlanıyor.

Google’ın multiplayer oyunları iOS’e taşıma kararıyla birlikte Microsoft’un da benzer yönde yaptığı açıklamalar, üç büyük mobil işletim sisteminin oyunlara yönelik yeni yaklaşımı bir değişimi işaret ediyor olabilir. Şimdiye kadar her şirketin kendi uygulaması vardı, iOS’te GameCenter, Android’de Google Play oyun hizmetleri ve Windows Phone’da da Xbox Live ve Facebook gibi üçüncü partilerin de dahil olmasıyla, Candy Crush gibi popüler oyunlar sosyal medyada da oyuncuların birbirleriyle yarışmasına imkan sağlıyordu.

Google Play oyun hizmetlerinin platformlar arası gelişiminin daha en başındayız. Hafta süresince gerçekleşecek olan Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda Google’dan daha fazla bilgi almayı umuyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir