GamePro

FIFA 15 hakkında her şey

By

on

Bu yılın sonlarında oyun konsolları ile PC’ye çıkacağı duyurulan FIFA 15’in çıkış tarihi, hangi sürümlerinin sunulacağı ve fiyat bilgilerini tek bir yazıda derledik.

Çıkış tarihi

FIFA 15 Türkiye’de 26 Eylül tarihinde çıkacak. Oyun kapağında Arda Turan yer alacak.

Sürümler ve fiyat

FIFA 15’in iki farklı sürümü olacak. Birisi bildiğimiz standart oyun olurken, diğeri ise “Ultimate Team Edition.” Peki bu Ultimate Team Edition ne işe yarıyor diyecek olursanız da, oyuna Adidas allstar takımı, Adidas predator ayakkabı koleksiyonunu, 3 farklı gol sevincini ve daha fazlasını ekliyor.  Bu sürümün Xbox 360, Xbox One, PS 3 ve PS4’e özel olacağını da belirtelim.

Amazon.com’da şu an için ön siparişte olan oyunun Standard Edition’ı 59, Ultimate Team Edition’ı ise 69 dolardan satılıyor. Türkiye’de ise oyun 169 TL’den satılacak.

Özellikler

EA Sports, FIFA 15’in “daha önce olmadığı kadar duyguları yaşayacağınız bir detayla” futbolu evlerimize sokacağını söylüyor. Oyunun yeni özellikleri ise şu şekilde:

Oyunun geliştiricileri, FIFA tarihinde ilk olarak oyuncuların maç içerisinde yaşanan olayları hatırlayarak, onlara göre tepki vereceklerini söyledi. Yani kötü müdahaleler, fauller, kaçan goller ve atılan goller gibi birçok faktör, oyuncuları etkileyecek.

Dinamik maç sunumu, daha gelişmiş yorumlar, tezahüratlar ve kulüp veya ülkenize göre farklı davranışlar getirecek. Yeni yedek kulübesi tepkileri, saha kenarı animasyonları ve 10 oyunculu gol sevinçleri eklenecek.

Takım arkadaşları ve rakip oyuncular, FIFA 15 ile birlikte maçta neler olduğunu anlayacak ve ona göre taktik değiştirecekler. “Etten bir duvar örme, doldur boşalt, zaman geçirme” gibi taktikler yeni oyunda da karşımıza çıkacak.

EA’nın açıklamasına göre, yeni nesil bir oyundan beklediğimiz üzere görsellik de iyileştirilmiş. Oyuncu yüzleri yeni bir detay seviyesine ulaşırken, formalar da daha gerçekçi hareket ediyor ve maça göre kirleniyor. Saha da zamanla krampon izleri, kayarak müdahaleler ve sökülen çimlerle şekil değiştiriyor.

Serbest vuruşlar ile korner ve taç atışlarında da, pozisyon bekleyen oyuncuların yerleri ayarlanabiliyor.

Recommended for you

2 Comments

  1. Alperen Atıcı

    Nisan 8, 2015 at 12:52 pm

    Süper Lig’in olmaması Fifa’nın hem kaybı hemde oyunseverleri Pes’e yönlendirici bir sebepti. Fifa 15’te bir yeni özellik var ki bu sefer 12’den vurmuş diyebiliriz. Özetle Fifa’nın bu hamlesi Pes’i tahtından eder

  2. ilham

    Temmuz 18, 2015 at 2:20 pm

    Tefonda Fifa15 Fut nedir nasil acilir nolur yardim edin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir