GamePro

En iyi 5 online yarış oyunu

By

on

Kişisel bilgisayarlar ilk çıktığından bu yana yarış oyunları da hayatımızın bir parçasıydı. Günümüzde de kaliteli sürüş simülatörlerinin eksikliğini hissetmiyoruz. Bu rehberimizde de size bilgisayarınız üzerinden hiçbir ücret ödemeden online bir şekilde diğer oyuncularla yarışabileceğiniz en iyi oyunları derledik.

1. Need for Speed World

Need for Speed serisi, en uzun süredir piyasada olan ve en popüler serilerden birisi. Need for Speed World de, 2010 senesinde Electronic Arts’ın çıkardığı multiplayer online bir oyun. Harika grafikleri, kullanacak çok sayıda arabası ve oldukça tatmin edici bir heyecanı var. Dünyanın dört bir yanından giren diğer oyuncularla yarışma seçeneğinin yanında, tek oyunculu etkinlikler de bulunuyor. Oyun içerisinde araba veya diğer malzemelerden almak için, para karşılığı SpeedBoost satın alabiliyorsunuz ancak eğlenip oyunda gelişme göstermek için herhangi bir para harcamanıza gerek yok.

2. Trackmania Nations Forever

Need For Speed gibi, Trackmania Nations Forever da arkadaşlarınız ve dünyanın diğer yerlerinden katılan yabancılarla yarışabileceğiniz kaliteli bir yarış oyunu. Ancak oyunun bir simülatör olduğunu söylemek zor. Onun yerine pistlerde değişik dönüş seçenekleri ve atlama rampaları bulunuyor. Yani Trackmania, araç modifiye edip motoru iyileştirerek öne geçmekten ziyade, eğlenmeye odaklanmış bir oyun. Ek olarak oyunda önceki pistlerden kazandığınız madalyalarla açabileceğiniz ve tek oyunculu bir şekilde oynayabileceğiniz çok sayıda harita bulunuyor.

3. Racer

Dolphinity Racer, neredeyse fazla gerçekçi olan üst seviye bir yarış simülatörü. Kesinlikle girip iki tur oynadıktan sonra çıkılacak bir oyun değil. Oyunda iyileşmek için çok sayıda antrenman yapmanız ve arabaları, gerçek dünyada nasıl kullanılıyorsa o şekilde kullanmanız gerekiyor. Hatta Racer, otomobil üreticileri ve yarış takımlarının kullandığı profesyonel simülatörlerin de temelini oluşturuyor. Windows sürümüne ek olarak oyunun Linux ve Mac OS X sürümleri de bulunuyor.

4. Driving Speed 2

Wheelspin Studios’un çıkardığı Driving Speed 2, Racer’dan daha oyun gibi olsa da, oldukça gerçekçi bir simülatör. Sürüş sırasında yaptığınız her hatanın ileride bir bedeli olabiliyor. Oyunda 4 adet V8 yüksek performanslı araba eve iki pist bulunuyor. Online multiplayer seçeneği de sunan oyunun bu konuda biraz geri kaldığını belirtmemiz gerekiyor. Online oynamak için bizzat oyun kurup, IP adresinizi diğer oyuncularla paylaşmanız gerekiyor.

Asphalt 8: Airborne

Orijinalinde bir akıllı telefon/tablet oyunu olan Asphalt 8: Airborne’u artık Windows Store aracılığıyla Windows 8’de oynayabiliyoruz. Tamamen yarışa odaklanılmış oyun, TrackMania’ya oldukça benziyor. Sıçramalar yapabileceğiniz rampalar ve 360 derece dönülecek yerler bulunuyor. Oyunda sesleri yeni kaydedilmiş Bugatti Veyron, Ferrari FXX ve Pagani Zonda R da dahil olmak üzere 47 araba bulunuyor. Ücretsiz olan oyun, indirmeye kesinlikle değecek cinsten.

2 Comments

  1. mehemmed

    Eylül 12, 2016 at 8:47 pm

    men bunu oynamaq isteyirem

  2. Emir

    Mart 3, 2018 at 1:17 pm

    3D Online araba yarışı da olmalıydı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir