GamePro

Elgato’dan oyun yayıncılarına özel donanım

By

on

Stream Deck adı verilen özel donanım Twitch, YouTube ve diğer ağlarda canlı yayın yapanlar için çeşitli işlemleri tek bir tuşa indirgiyor.

Elgato yayıncılığı kolaylaştıracak. Bu gün tanıtılan yeni Elgato Stream Deck kontrol merkezinde 15 programlanabilir LCD buton bulunuyor ve bu donanım ile OBS, Twitch, YouTube, Twitter ve daha fazla medya ağında tek bir dokunuş ile karmaşık veya basit işlemleri tetiklemek mümkün hale geliyor.

Stream Deck size geniş bir talimat yelpazesi veriyor. Bu yelpaze içinde otomatik sahne, medya kaynakları seçme gibi işlemeler tek tuş ile yapılabiliyor. Uygun hareketleri, cihazın beraberinde gelen yazılımdaki komutların bulunduğu bir sepetten seçerek, kullanmak istediğinizi 15 butondan birine sürükleyeceksiniz. Önceden yüklenmiş ikonları yada Stream Deck’in daha havalı görünmesi içinde kendi grafiklerinizi de ekleyebileceksiniz.

Aşağıdaki videoda gördüğünüz gibi yayınınızı başlatmak için kolayca butonları kullanabilirsiniz. Yayınınız hakkında tweet atabilir, sahneler arasında gezinebilir ve ses efektleri animasyonlar gibi şeyleri de ekleyebilirsiniz. Elgato 200’den fazla programlanabilir hareket olduğunu belirtiyor ve zamanla bunların artacağını söylüyor.

Son olarak Elgato Stream Deck, Mayıs ayında 150 dolarlık fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir