GamePro

Electronic Arts’ın E3 karnesi

By

on

E3 oyun fuarının ilk günü olan bugün akşam 20:00’da sahne alan Electronic Arts, birçok yeni oyununu duyurdu.

Star Wars: Battlefront

2015’te çıkması planlanan Star Wars: Battlefront’un erken oyun içi görüntüleri tüketiciyle buluştu. Mini belgesel şeklinde gösterilen görüntüler, DICE ekibinin, Star Wars filmlerindeki orijinal eşyalar ile mekanları koruyarak, aynı gerçekliği sunmaya çalıştığını gösteriyor. Şimdilik makul bir yorum yapmak için çok erken olsa da, EA’nın Star Wars serisinin merkezinden çok da uzaklaşmadığını söyleyebiliriz.

Dragon Age: Inquisition

Dragon Age: Inquisition, Bioware’in oldukça fantastik serisinin sonuncusu. Oyun içi görüntülerde, oyuncu diğer ekip üyeleriyle birlikte dev bir ejderha sürüyor. Dövüşler de, büyü ve ateş gibi etkileyici efektlerle süslenmiş bir şekilde gerçek zamanlı gerçekleşiyor. Dört savaşçı, aynı anda bir dövüşün içerisinde gösterildi. EA sonrasında CG fragmanı ile ana hero’ları tanıttı.

Sims 4

Yıllardır büyük bir başarı yakalamış olan Sims serisinin yeni oyunu The Sims 4, 2 Eylül’de PC için satışa çıkacak. Yeni oyun ile, insanların hayatını yönetmek bambaşka bir seviyeye yükselecek. Artık sanal insanlarınızın bir kalbi olacak. Bu insanlar gülmekten ölebilecekler ve başka insanların sim’lerini veya evlerini bile direkt olarak oyununuza katabileceksiniz.

UFC

Dövüş sanatları ustası Bruce Lee’nin de dahil olduğu yeni UFC oyununa dair görüntüler kullanıcıyla buluştu. Oyun önümüzdeki hafta çıkıyor.

PGA Tour

Yeni PGA Tour ile, oyuncular hem fantastik seriler, hem de gerçekçi seriler ile golf oynayabilecekler.

FIFA 15

FIFA 15, daha gelişmiş görsellik ve futbolcu hafızalarıyla, oyuncuların daha fazla maçın içinde hissetmesini amaçlıyor. Oyuncular artık yeni top kontrollerine ek olarak, yeni çalım ve hareketler yapabiliyorlar. Stad çevreleri de geliştirilen oyunda, deneyimin daha gerçekçi olması amaçlanmış. EA, FIFA 15’in sonbaharda çıkacağını duyurdu.

Dawngate

Çoğu MOBA’nın aksine, Dawngate ile arena oyununun arkasında dev bir hikaye saklanmış durumda.

Mirror’s Edge 2

Mirror’s Edge geri dönüyor. EA’nın basın toplantısı sırasında, parkour’dan ilham alınmış oyundan birkaç sahne gördük. Geliştirici DICE, Faith’te mevcut olan bazı hareketler üzerinde çalıştıklarını ve usta oyuncular için de teknik olarak daha zor hareketler geliştirdiklerini söyledi. İlk oyunun en zayıf halkası olarak görülebilecek dövüşler de geliştirilerek, yeni tekmeler, kaçışlar ve vuruşlar eklenmiş. Oyun içi görüntülerde  pek bir şey sunmayan EA, çıkış tarihi de vermedi.

Battlefield Hardline

Hırsızlara karşı polislerin savaşacağı Battlefield Hardline, EA’nın tanıttığı son oyun oldu. Demoda, 32 oyuncudan oluşan bir ekip, 16’ya 16 olarak ayrılarak polis ve hırsızların nasıl savaştığını gösterdi. Hırsızlar grubu, ganimeti almaya çalışırken, polisler de onları engellemeye çalışıyor. Battlefield’dan beklediğimiz gibi bu süreçte birçok patlama da meydana geliyor. Battlefield Hardline’ın kapalı betası bugün PS4 ve PC için çıkıyor. PS4 için Battlefield 4 sahipleri de, oyunu direkt olarak konsol arayüzünden indirebiliyorlar.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir