GamePro

Dishonored 2 PC sürümünde ciddi performans sorunları var

By

on

Dishonored 2 bu gün satışa çıktı. Ancak PC’de tespit ettiğimiz problemler dikkat çekici.

Dishonored 2 bu gün resmen satışa çıkmasına rağmen ön sipariş verenler 10 Kasım’dan itibaren oyunu indirip oynamaya başladılar. Steam üzerinde 60 dolara satılan oyun biim testlerimizi yaptığımız  Intel i7-5820K işlemcili ve GeForce GTX 980 Ti ekran kartı ile performans açısından sorunsuz çalışıyor. 1920×1080 gibi Full HD çözünürlükte ortalama 90 fps performans alıyoruz ve bu çok yoğun sahnelerde sadece 70 fps’ye kadar düşüyor.

Ancak PC Gamer analizinde ve Steam camiasında oyunun orta ve giriş seviyesi makinelerde ciddi problemleri olduğuna dair şimdiden pek çok içerik karşımıza çıkmaya başladı. Bu yazı yazılırken Steam’de ciddi şekilde oyunun zayıf optimizasyonu, performans sorunları ve korkunç bir PC aktarması olduğuna dair pek çok eleştiri bulmak mümkündü.

deus ex 1

Eleştirileri yapanların bilgisayarlarının demode olmadığına dikkat çekmek lazım. Örneğin yukarıdaki eleştiride AMD Radeon R9 390 grafik kartı ve AMD FX-8350 4.0 GHz işlemci ile kalabalık sahnelerde performansın 15 fps’ye kadar gerilediği dile getirilmiş. Aşağıda da bir başka eleştiride oyunun dinamik çözünürlükte gerçekten kötü görüntü verdiğinden yakınılıyor.

dishonored 3

Bizim farkettiğimiz bir diğer problem ise farenin sürekli olarak oyun içinde hassasiyetinin kaybolması oldu. Logitech G502’nin DPI ayarlarıyla sürekli oynama yapmak zorunda kaldık.

Ayrıca oyun deneyimini etkilemese de kötü PC uyarlaması nedeni ile yükleme ekranlarında fare imlecinin sürekli kontrolden çıktığını gözlemledik. Zaman zaman da sesler de sorunlar olduğunu farkettik.

Bizim tavsiyemiz en azından bir kaç güncelleme yayınlanana kadar Dishonored 2’nin PC versiyonundan uzak durmanız yönünde olacak. Muhtemelen bu sorunlar gelecek haftalar içinde yayınlanan yamalar ile çözülecektir.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir