GamePro

Destiny 2 tanıtıldı üstelik PC’ye de geliyor

By

on

Tanıtım videosu yayınlanan Destiny 2, ön siparişe de açıldı.

Bungie tarafından geliştirilen ve Activision tarafından sadece konsollar için yayınlanan Destiny milyonlarca oyuncu ile buluşmuş ve müthiş bir hayran kitlesi kazanmıştı. Bu sene sonuna doğru çıkacağı kesinleşen oyunun devamı niteliğinde Destiny 2 dün tanıtıldı.

Ön sipariş sayfasında gördüğümüz gibi Destiny 2, Xbox One ve Playstation 4 ile beraber PC için de satışa çıkacak. Oyunu ön sipariş edildiğinde kapalı betasına erişim verilecek. Ön sipariş vermeyenler için açık beta sürümü de gelecek.

Orjinal Destiny ise PC’lere hiç gelmemişti. Bu,çoğu oyuncuyu hayal kırıklığına uğratmış ve bu eksikliği The Division ile gidermeye çalışmışlardı. Destiny’i geliştiren Bungie yeni sürümde ilk Destiny sürümünü oynayanların kişiselleştirilmiş karakterlerini yeni oyuna taşıyabileceklerini ancak orjinal oyundan edindikleri aletleri, seviyelerini veya silahlarını aktaramayacaklarını söylemişti.

Destiny 2’nin platformlar arası geçişi için şimdi nefesler tutuldu artık konsol oyuncuları PC’lerinde de Destiny 2 oynayabilecekler.

Bungie, Destiny 2’de gerçekleşecek hikayeyi şöyle özetliyor: “İnsanlığın son güvenli şehri, Ghaul isimli acımasız komutan önderliğindeki Red Legion tarafından işgal edilmiştir. Şehir Muhafızları güçlerini kaybetmiş ve hayatta kalanlar kaçmaya zorlanmıştır. Güneş sisteminde bulunan gizemli ve keşfedilmemiş yerlerde saklı cephaneleri keşfetmeniz ile birlikte yeni dövüş yetenekleri kazanarak tekrar sahalara döneceksiniz. Red Legion ve Ghaul’u mağlup etmek ve insanlığın dağılmış kahramanlarını bir araya toplayıp evinizi geri kazanmak için karşı saldırıya geçeceksiniz.”

Bungie şimdilik sadece Destiny 2’nin tanıtım videosunu yayınlasa da 18 Mayıs’ta “oyunun içinden canlı yayın” etkiğinin gerçekleştireceğini açıkladı. Tanıtım videosunu aşağıda seyredebilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir