GamePro

Call of Duty’nin mobil versiyonu geliyor

By

on

Activision Blizzard’ın King’i satın aldığından beri nasıl bir hamle yapacağı bekleniyordu. Sonunda ilk sesler gelmeye başladı.

Activision Blizzard, bir yıldan daha uzun bir süre önce Candy Crush’ın yaratıcısı King’i 5,9 milyar dolara satın almıştı. İsveçli geliştirici, şimdi Call of Duty evrenine dayalı yeni bir mobil oyun üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Oyunun kullancıyla buluşması için henüz çok erken olduğu düşünülüyor. Projeyle King’in Stockholm‘deki stüdyosunda yeni bir ekip çalışıyor.

King sitesinde yaptığı açıklamada, ekip olarak mücadelelerinin oyunun hayranlarının sahip olduğu en iyi konsol deneyimini dönüştürmek olduğunu, aynı zamanda mobil için yeni bir zemin bulunduğunu ve türü yeniden tanımlayacak bir Call of Duty deneyimi yaratmak istediklerini söyledi. Yaklaşımlarının ve azimlerinin, çok otantik bir oyun deneyimi sunarken, taze, sosyal ve erişilebilir olmasını istediklerini belirtti. Ekip kapsamlı bir prototip hazırlayacak. Bu süreçte sıra dışı düşünme ve kendi uzmanlıklarıyla şaşırtıcı sonuçlar üretmenin yollarını aramanın özgürlüğüne sahip olmak istediklerini amaçlıyorlar. Yani farklı bir ifade ile ortada bir plan var ama özgür takılıp yeterince üzerinde çalışmamız lazım diyorlar.

Activision tarafından satın alınmasından bu yana King, genel olarak Bubble Witch Saga ve Candy Crush Saga gibi popüler bulmaca oyunları üzerinde çalışmaya devam ediyor. Call of Duty, King’in mevcut bir Activision projesinde çalışacağı ilk proje olacak ve son olmayacağı tahmin ediliyor.

Satın almanın tamamlandığı geçen Şubat ayında King CEO’su Riccardo Zacconi: “oyuncularımıza hizmet etmek ve etkileşimli eğlence alanındaki en büyük kanalları oluşturmak için yeni yollar keşfedeceğiz” demişti.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir