GamePro

Blizzard’dan yeni oyun: Overwatch

By

on

Starcraft, Diablo ve World of Warcraft gibi dünyaca ünlü oyunların geliştiricisi Blizzard, her yıl düzenlediği Blizzcon’un 2014 ayağında çok büyük bir duyuru yaptı. Blizzard, 17 yıl sonra ilk kez yeni bir oyun duyurdu: Overwatch. Sunulan poster ve fragmandan gördüğümüz kadarıylra, oyunun grafiklerinin, Pixar animasyonlarını andırdığını söyleyebiliriz. Ancak oyun hakkında henüz başka bir şey bilinmiyor.

Oyunun türü takım bazlı multiplayer shooter olacak. Blizzard’ın yeni nesil FPS olarak duyurduğu MMORPG, uzun süredir gelişim sürecinde bulunan ve kısa zaman önce iptal edilen Titan Projesi’nin devamı gibi görünüyor. Yine oynanış videosuna baktığımız zaman, oyunun Valve’ın 2007’de çıkardığı ve oldukça eğlenceli, renkli ve dolu dolu oyunu Team Fortress 2’nin Blizzard versiyonu olduğunu söyleyebiliyoruz. Renkli karakterlerle bezeli Overwatch da büyük bir vurgun yapabilir gibi görünüyor.

Blizzard oyunun çıkış tarihi ile ilgili “sandığınızdan daha kısa sürede” dese de henüz kesin bir tarih vermiş değil. Yine hangi platforma çıkacağı da belirtilmeyen Overwatch’u, Blizzcon katılımcıları PC üzerinde deneme fırsatı yakalayacak. Oyunun betası da önümüzdeki sene yayınlanacak. Beta sürüm için buradan kayıt olabiliyorsunuz.

About admin

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir