GamePro

Blizzard, StarCraft Remastered’ı duyurdu

By

on

Blizzard efsanevi RTS oynuna 4K grafikler, modern ses ve daha fazla özellik getiriyor.

Piyasaya çıkmasının ardından 20 sene geçmesine rağmen StarCraft, gerçek zamanlı strateji oyunları arasında hâla en iyilerden biri olarak kabul ediliyor. Artık StarCraft’ın Remastered sürümü gelmesi gerektiğini düşünen Blizzard, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada herşeyi yeniden düzenlediklerini ve Artanis, Fenix gibi kahramanların daha önceki oyundan çok daha farklı olduklarını belirtti.

Blizzard, oyunun Brood War’ın 1.16 yaması ile aynı şekilde oynayacağını iddia ediyor, bu nedenle Homeworld fanlarının Remastered versiyonunda yaşadığı hayal kırıklığına uğratmayacağı konusunda bekleyenleri ümitlendiriyor.

Blizzard, geniş ekran, 4K’ya kadar çözünürlük desteği, güncellenmiş ses, bulutta kayıt alma/yedekleme gibi modern bir StarCraft deneyimi için beklenen herşeyi sunuyor. Blizzard, hafta içerisinde Brood War’ı güncelleyecek 1.18 sürümü ile 15 yıllık hataları da düzeltecek. Yeniden bağlanma ve gözlemci modu da eklenecek olan oyunda hilelere karşı daha dayanıklı bir yapı olacak. Bu güncelleme ile birlikte oyunun orijinal sürümünün de ücretsiz olarak dağıtılacağına dair bir söylenti var ancak bu henüz doğrulanmış bir bilgi değil.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir