GamePro

Atari’den yeni bir oyun konsolu geliyor

By

on

Çok uzun bir aradan sonra Ataribox isimli yeni bir oyun konsolu için hazırlıklar başladı.

Geçtiğimiz hafta Ataribox için açılan web sayfasında kısa bir tanıtım videosu yayınlandı. Videodan anlaşıldığı kadarıyla; üretimi yıllar süren yeni Atari ürünü olarak tanımlanan Ataribox, ahşap kaplama ve plastik siyah çıtalardan oluşan bir görünüme sahip olacak.

Bununla birlikte Ataribox’un ne zaman duyurulacağı ile ilgili Atari tarafından henüz bir açıklama da yapılmış değil. Bu yüzden tanıtım videosuna rağmen Ataribox dünyanın en büyük dijital eğlence fuarı E3 ile birlikte tanıtılmayacak gibi görünüyor.

Öte yandan Atari’ye kuşkuyla bakılmasını gerektirecek bir sürü sebep var. Şirket artık eski güzel günlerinin oldukça uzağında ve bu uzun süre boyunca yoluna genellikle Rollercoaster Tycoon gibi klasik oyunları yeniden yayınlayarak devam ediyor. Atari, aynı zamanda diğer şirketlere karşı ürünlerini koruma altına almak için adını da lisanslamıştı. Ancak beklendildiği gibi Atari adını yeni konsol ve oyunlar ile duymak yerine geçen yıl Atari markalı akıllı bir köpek tasmasında duyduk.

Bu sene piyasaya sunulacak heyecan verici yeni bir Atari cihazını hayal etmek zor olsa bile bu ürünü daha da ilgi çekici kılıyor. NES Classic gibi retro oyunların oynandığı yeni bir küçük konsol söz konusu olabilir öte yandan Atari’nin daha önce eski oyunlarını farklı şekillerde yayımlamış olması, Atari’nin aklından neler geçtiğini belirsiz kılıyor.

Atari’nin eski güzel günlerine geri dönmesi için önünde zorlu bir yolu bulunuyor ama en azından şimdilik heyecan ve beklenti oluşturmayı başrdığını söyleyebiliriz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir