GamePro

AMD Windows 8 desteğini çekti

By

on

AMD’nin bugün yayınladığı Catalyst 14.6 Beta sürümü, Windows 8 desteğinden yoksun olarak çıktı. Yani AMD grafik birimi ile bilgisayarınızda son çıkan oyunları sorunsuz bir şekilde oynamak için, artık Windows 8.1 kullanmak zorundasınız.

AMD’nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Ürünlerimizdeki yeni odağımızı, Windows 8’in son sürümü şeklinde değiştirdik. Microsoft’un tüm kullanıcılarına ücretsiz bir güncelleme ile sunduğu son teknoloji üzerinden çalışmalarımızı yürüteceğiz.” denildi.

Yine de AMD ekran kartına sahip olan tüm kullanıcıların son Catalyst yazılımını kullanmak gibi bir zorunluluğu bulunmuyor. Bu güncellemeler, daha çok yeni çıkan oyunlara yönelik ayarlamalar içeriyor. Örneğin son çıkan Watch Dogs için 14.6 sürümü 1080p görüntü kalitesinde %25, 2560×1600 piksel çözünürlükte de %28’e kadar performans iyileştirmesi sağlıyor.

Windows 8.1’in tamamen ücretsiz ve sorunsuz güncellemesi sebebiyle, AMD’nin Windows 8.0’dan desteğini çekmesi birçok kullanıcı için sorun yaratmayacak olsa da, son çıkan oyunlar için sisteminizi güncelleyerek çok daha kaliteli bir deneyim yaşayabileceğinizin de altını çizelim.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir