Donanım

Oculus Go VR ön siparişe açıldı

By

on

Facebook’un F8 etkinliğine az bir süre kala VR başlıkları konusunda hareketlenmeler görülüyor. 

Facebook’un yaklaşık 2 sene önce ‘Project Santa Cruz’ ismiyle çalışmalara başladığı Oculus Go başlığının tasarımı ve fiyatı görülmüştü. Herhangi bir telefona bağlı olmadan kullanılabilen sanal gerçeklik başlığı 199 dolar fiyat etiketiyle Amazon’da ön siparişe açıldı.

Oculus Rift ile Gear sanal gerçeklik başlıklarının arasına konumlandırabileceğimiz Oculus Go 2560X1440 çözünürlükte bir ekran vadediyor. Oculus Rift ve Gear VR başlıklarının aksine herhangi bir telefona ya da bilgisayara bağlı olmadan da çalışabilen Oculus Go minimal tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Kablosuz olması dolayısıyla daha taşınabilir bir ürün sınıfına sokabileceğimiz Oculus Go diğer sanal gerçeklik başlıklarına oranla daha hafif. Yeni tasarım başlığı takanların kendini diğer başlık kullanma deneyimlerine göre daha konforlu hissetmelerine de yol açıyor. Oculus Go tıpkı Oculus’un 1000’den fazla uygulama ve özellik sunduğu Oculus Store’dan yararlanabilecek. Oculus Go hakkındaki detaylı özelliklerin Facebook’un F8 lansmanında anlatılması bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir